2017.06.04.
Miután megérkezett a hajónk, elfoglaltuk a helyünket a zárt kabinban. Reméltük, hogy a visszaút során kicsit magunkhoz térhetünk és talán a vihar is veszít majd az erejéből. Teltek a percek és egyre közelebb értünk St. Wolfgang kikötőjéhez. Úgy tűnt részben meghallgatták kérésünket az égiek. A szél lecsendesedett, a felhőszakadás tartós esőre váltott, a túlparton ismét látszottak a hegyek. Ilyen körülmények között szálltunk partra.
A tó Szent Wolfgang regensburgi püspökről kapta nevét, aki 976 körül érkezett erre a területre. A legenda szerint Wolfgang a tó feletti, Falkenstein hegyére vonult vissza, ahol remeteként élt. Egyszer úgy határozott, hogy a fejszéjét a mélybe dobja és ahol megtalálja ott templomot építenek. A felépült templom az 1429-es tűzvész után nyerte el a mai formáját. A település leghíresebb nevezetessége és zarándokhely. Pár percre mi is betértünk, hogy láthassuk fő ékességét, a szárnyas oltárt.
A kinyitott szárnyakkal 6,5 méter széles és 11,2 m magas oltár A tiroli Michael Pacher alkotása. Az 1471-81 között készült oltár a gótikus szakrális művészet egyik legértékesebb alkotása. Középpontban a megkoronázott Mária könyörögve térdel a trónon ülő Krisztus előtt. Kétoldalt Szent Benedek és Szent Wolfgang alakjai láthatóak.
Az esernyők alá húzódva kicsit sétáltunk még a kisváros utcáin.
Az Im Weissen Rössl egy romantikus szálloda a város szívében, amely több mint 500 év óta a kiváló osztrák vendégszeretetéről híres.
A romantikus Im Weissen Rössl szálloda a hírnevét Ralph Benatzky azonos című operettjének köszönheti. A hagyományőrző hotel azonban nem a múltban learatott babérokra támaszkodik. Éppen ellenkezőleg, egy legenda, amely szüntelenül megújítja önmagát.
Ideje volt tovább indulnunk, hisz aznapra még terveztünk egy megállót.
Az időjárás sem tudta elrontani az élményt...Milyen gyönyörű az az ampelopszisszal befuttatott ház !!!♥
VálaszTörlés